بازیابی کلمه عبور

عصب کشی در کلینیک دندانپزشکی صدرا با قیمت ویژه

عصب کشی در کلینیک دندانپزشکی صدرا با قیمت ویژه

ویژگی های کلینیک دندانپزشکی صدرا

*

عصب کشی در کلینیک دندانپزشکی صدرا  با قیمت ویژه

امکان انتخاب یکی از پکیج های زیر:عصب کشی دندان های کرسی (چهار ریش) به همراه پر کردن (عصب کشی 4 کانال)

عصب کشی  به همراه پر کردن (عصب کشی 3 کانال)

عصب کشی به همراه پر کردن با کامپوزیت و مواد سفید (عصب کشی 1و2 کانال)

  • کارت‌خوان: دارد
  • آسانسور : دارد
  • دسترسی از طریق مترو : دارد
  • مجوز : از دانشگاه تهران
  • مخاطب : بانوان و آقایان و کودکان
  • نوع خدمت : عصب کشی دندان
  • زیر نظر : زیر نظر پزشک متخصص
  • سایر خدمات : جرم گیری، روکش، ترمیمی، عصب کشی، ارتودنسی، زیبایی

لبخند زیبای شما در مطب دندانپزشکی صدرا
هدیه ی ما به شما لبخندی زیبا و رویایی
استفاده از بهترین مواد
بکارگیری از بروزترین تجهیزات به منظور استرلیزاسیون.
استريليزاسيون كامل مورد تأييد وزارت بهداشت انجام ميگردد
دندان هایی سالم و زیبا
محیطی حرفه ای و استاندارد
بروز ترین دستگاه های روز دنیا

شرایط استفاده
یک لحظه پس از خرید با توجه به زمان‌های سرویس‌دهی میتوانید از تخفیف خود استفاده نمایید
امکان استفاده از لـحـظـه خـریـد
به تعداد دلخواه برای خود و دوستانتان خرید کنید
بدون محدودیت در تـعـداد خـریــد
هر تخفیف مختص یک نفر و یکبار مراجعه
هـر بـن تـخـفـیـف مـخـتـص یـک نفر
این تخفیف را خریداری و به دوستان خود هدیه دهید
امکان هـدیه دادن بـن تخـفـیـف
  • به دلیل ترافیک مشتری، هماهنگی پیش از مراجعه الزامی است.

برای این تخفیف همراه داشتن پرینت فاکتور الزامی است

زمان استفاده : از 1397/06/04 تا 1398/07/30
ساعت پاسخگویی و سرویس دهی : ساعت 15 الی 20
روزهای سرویس‌دهی : روزهای زوج (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه)
شماره تلفن کلینیک دندانپزشکی صدرا : 22591819
آدرس : خیابان کلاهدوز - بین خیابان دیباجی و اختیاریه - ساختمان پزشکان صدرا - طبقه دوم - واحد 9
توضیحات تکمیلی

کلینیک دندانپزشکی صدرا

عصب کشی دندان چیست و آیا این کار باید توسط متخصص انجام شود؟

اگر به شما گفته شده نیاز به عصب کشی یا درمان ریشه (root canal) دارید، شما تنها نیستید. هر ساله میلیون‌ها دندان تحت عصب کشی یا درمان اندودنسی (endodontic treatment) قرار می‌گیرند.

درمان اندودنسی چیست؟

“اندو” یک واژه یونانی به معنی “داخل” و “ادونت” واژه یونانی به معنی “دندان” است و “اندودنتیست” به معنی “داخل دندان” می‌باشد. درمان اندودنسی شاخه‌ ای از دندانپزشکی است که به درمان داخل دندان می‌پردازد. عصب کشی یک نوع درمان اندودنسی محسوب می‌شود.

برای این که در مورد عصب کشی درک بهتری داشته باشید باید ابتدا آشنایی کلی با آناتومی دندان داشته باشید. در زیر لایه مینا، لایه‌ ای به نام عاج قرار دارد و در زیر آن در بخش مرکزی دندان بافت‌های نرمی به نام پالپ قرار دارد . محفظه پالپ حاوی رگهای خونی، عصب ها و بافت همبند است و مسئول ایجاد بافت‌های سخت پیرامون در دندان در دوران رشد می‌باشد.

پالپ از تاج دندان تا نوک ریشه که دندان به بافت‌های پیرامونی متصل می‌شود، وجود دارد. اهمیت پالپ در دوران رشد و تکامل دندان است که مواد مغذی را به دندان رسانده و مسئول رشد آن می باشد. با این حال پس از این که دندان به رشد کامل رسید و بالغ شد، بدون پالپ نیز زنده می‌ماند چرا که می‌تواند از بافت‌های پیرامونی مواد مغذی دریافت نماید.

دلایل نیاز به عصب کشی دندان چیست؟

درمان عصب کشی در شرایطی انجام می‌شود که بافت نرم داخل دندان و مجرای ریشه دچار التهاب و با عفونت شده است. التهاب و عفونت دلایل مختلف ممکن است داشته باشد. مهم‌ترین و اصلی‌ترین علت عفونت داخل دندان پوسیدگی عمیق است. از جمله دلایل دیگر آن درمان‌های مکرر دندانپزشکی در یک دندان، ترک‌ خوردگی عمیق و یا لب پر شدن دندان می‌باشد. علاوه بر این ممکن است در اثر ضربه و جراحتی که به دندان وارد می‌شود پالپ آسیب دیده و ملتهب یا عفونی شود در حالی که ممکن است دندان هیچ علامتی از لب پر شدگی یا ترک ‌خوردگی نشان ندهد. در صورتی که التهاب یا عفونت پالپ دندان درمان نشود، پیامدهایی مانند درد شدید، آبسه، تحلیل رفتن استخوان و از دست دادن دندان تجربه خواهد شد.علائم و نشانه ‌های نیاز به عصب کشی چیست؟
باید مراقب علائمی از جمله درد، حساسیت طولانی ‌مدت دندان به سرما یا گرما، تندرنس (حساسیت به لمس یا فشار) ، تغییر رنگ دندان، تورم و ترشح و تندرنس گره ‌های لنفاوی و همچنین بافت‌های لثه و استخوان پیرامون دندان باشید. با این حال گاهی اوقات دندانی که نیاز به عصب کشی دارد در ظاهر هیچ نشانه ‌ای ندارد.

چرا باید عصب ‌کشی انجام دهیم؟

عصب کشی برای نجات دندان انجام می‌شود. در عصب کشی بخش‌های آلوده و عفونی دندان تخلیه شده و محفظة پالپ به دقت پاک ‌سازی می‌شود و دیواره‌ های مجرای ریشه دندان تراشیده و شکل دهی می‌شوند تا اطمینان حاصل شود تمامی آلودگی پاک شده است. سپس مجرای ریشه و پالپ با مواد مخصوصی پر می‌شود و در نهایت دندان مهر و موم می‌گردد تا راه نفوذ بر باکتری‌ها بسته شود. پس از آن روکش یا ترمیم دیگری برای دندان قرار می‌گیرد تا از دندان محافظت شده و همچنین دوباره همانند قبل بتوان از دندان استفاده کرد.عصب کشی چگونه انجام می‌شود؟
پیش از هر کاری باید عکس پرتوی ایکس از دندان گرفته شود تا موقعیت و شرایط دقیق آن مشخص شود. پس از مشخص شدن وضعیت و برنامه ریزی درمانی، عصب کشی شروع میشود.

برای این منظور ابتدا با استفاده از بی حسی موضعی بافتها بی حس میشوند. سوراخی در تاج دندان ایجاد می‌شود تا از طریق آن دندانپزشک به محفظه پالپ دسترسی پیدا کند. سپس با استفاده از ابزار دستی به نام فایل، محفظه پالپ تخلیه و بازسازی می‌شود. پس از ضد عفونی کردن آن و اطمینان یافتن از عدم وجود الودگی، محفظه پالپ با مواد مخصوصی به نام گاتاپرچا پر می‌شود. در نهایت روکش بر روی دندان قرار می‌گیرد تا از ساختار آسیب ‌دیده آن محافظت نماید.

پرسش و پاسخ
بدون دیدگاه

اولین نفری باشید که برای این تخفیف دیدگاه مینویسید